Epson TSX-3225 25.0000MF10Z-C3
TSX-3225 25.0000MF10Z-C3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 25.0000MF10Z-C3
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 25.0000MF10Z-C3.pdf
Availability of TSX-3225 25.0000MF10Z-C3
QUANTITY
TSX-3225 25.0000MF10Z-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 25.0000MF10Z-C3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 25.0000MF10Z-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 25.0000MF10Z-C3
Related LinksTSX-3225 25., TSX-3225 25.0000MF10Z-C3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 25.0000MF10Z-C3 Details Description
Related parts for TSX-3225 25.0000MF10Z-C3
IC TRANSCVR BIDIR 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC DELAY LN 1024TAP PROG 32LQFP datasheet.pdf
IC MIXR 150MHZ RSSI EQUIP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC GATE CML UNIV I/O TERM 16-MLF datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DGTL AMP PWM CTRLR 68QFN datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 420 MOHM datasheet.pdf