Epson TSX-3225 25.0000MF10Z-W0
TSX-3225 25.0000MF10Z-W0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 25.0000MF10Z-W0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 25.0000MF10Z-W0.pdf
Availability of TSX-3225 25.0000MF10Z-W0
QUANTITY
TSX-3225 25.0000MF10Z-W0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 25.0000MF10Z-W0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 25.0000MF10Z-W0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 25.0000MF10Z-W0
Related LinksTSX-3225 25., TSX-3225 25.0000MF10Z-W0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 25.0000MF10Z-W0 Details Description
Related parts for TSX-3225 25.0000MF10Z-W0
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB datasheet.pdf
AMP MMIC SI BIPOLAR 86-SMD PLAST datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf