Epson TSX-3225 25.0000MF10Z-W6
TSX-3225 25.0000MF10Z-W6 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 25.0000MF10Z-W6
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 25.0000MF10Z-W6.pdf
Availability of TSX-3225 25.0000MF10Z-W6
QUANTITY
TSX-3225 25.0000MF10Z-W6 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 25.0000MF10Z-W6
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 25.0000MF10Z-W6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 25.0000MF10Z-W6
Related LinksTSX-3225 25., TSX-3225 25.0000MF10Z-W6 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 25.0000MF10Z-W6 Details Description
Related parts for TSX-3225 25.0000MF10Z-W6
D-Sub Connector Plug, Male Pins 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
Crystal 12.5000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf