Epson TSX-3225 25.0000MF18X-C3
TSX-3225 25.0000MF18X-C3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 25.0000MF18X-C3
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 25.0000MF18X-C3.pdf
Availability of TSX-3225 25.0000MF18X-C3
QUANTITY
TSX-3225 25.0000MF18X-C3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 25.0000MF18X-C3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 25.0000MF18X-C3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±18ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 25.0000MF18X-C3
Related LinksTSX-3225 25., TSX-3225 25.0000MF18X-C3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 25.0000MF18X-C3 Details Description
Related parts for TSX-3225 25.0000MF18X-C3
VARISTOR 819V 25A DISC 32MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 0.3A SYNC SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
FBK 32/8 TI-505 FPA A1 4.0M datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 39PF 250V 2% NP0 0805 datasheet.pdf