Epson TSX-3225 32.0000MF18X-B3
TSX-3225 32.0000MF18X-B3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 32.0000MF18X-B3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.00 MHZ 16.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 32.0000MF18X-B3.pdf
Availability of TSX-3225 32.0000MF18X-B3
QUANTITY
TSX-3225 32.0000MF18X-B3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 32.0000MF18X-B3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 32.0000MF18X-B3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±18ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 32.0000MF18X-B3
Related LinksTSX-3225 32., TSX-3225 32.0000MF18X-B3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 32.0000MF18X-B3 Details Description
Related parts for TSX-3225 32.0000MF18X-B3
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X8R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40HWQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 28K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.05A 280 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.5A SOD57 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf