Epson TSX-3225 40.0000MF10Y-K0
TSX-3225 40.0000MF10Y-K0 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 40.0000MF10Y-K0
Brief Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 40.0000MF10Y-K0.pdf
Availability of TSX-3225 40.0000MF10Y-K0
QUANTITY
TSX-3225 40.0000MF10Y-K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 40.0000MF10Y-K0
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 40.0000MF10Y-K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 40.0000MF10Y-K0
Related LinksTSX-3225 40., TSX-3225 40.0000MF10Y-K0 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 40.0000MF10Y-K0 Details Description
Related parts for TSX-3225 40.0000MF10Y-K0
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf