Epson TSX-3225 40.0000MF10Y-K3
TSX-3225 40.0000MF10Y-K3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 40.0000MF10Y-K3
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 40.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 40.0000MF10Y-K3.pdf
Availability of TSX-3225 40.0000MF10Y-K3
QUANTITY
TSX-3225 40.0000MF10Y-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 40.0000MF10Y-K3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 40.0000MF10Y-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 40.0000MF10Y-K3
Related LinksTSX-3225 40., TSX-3225 40.0000MF10Y-K3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 40.0000MF10Y-K3 Details Description
Related parts for TSX-3225 40.0000MF10Y-K3
CONN HEADER 64POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SKT datasheet.pdf