Epson TSX-3225 40.0000MF15Y-K3
TSX-3225 40.0000MF15Y-K3 picture photo
Mfg. Part Number
TSX-3225 40.0000MF15Y-K3
Brief Description
CRYSTAL 40.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
TSX-3225 40.0000MF15Y-K3.pdf
Availability of TSX-3225 40.0000MF15Y-K3
QUANTITY
TSX-3225 40.0000MF15Y-K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TSX-3225 40.0000MF15Y-K3
Internal Part NumberEIS-TSX-3225 40.0000MF15Y-K3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesTSX-3225
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TSX-3225 40.0000MF15Y-K3
Related LinksTSX-3225 40., TSX-3225 40.0000MF15Y-K3 Datasheet, Epson Distributor
TSX-3225 40.0000MF15Y-K3 Details Description
Related parts for TSX-3225 40.0000MF15Y-K3
CONN EDGECARD 60PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
IC SENSOR ENGINE KNOCK 20-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 34POS datasheet.pdf
RES 816 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LEAF SPRING datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 THRUHL datasheet.pdf
VARISTOR 212V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf