ASSMANN WSW Components A-TB500-HA08V
A-TB500-HA08V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-HA08V
Datasheet Download
A-TB500-HA08V.pdf
Availability of A-TB500-HA08V
QUANTITY
A-TB500-HA08V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-HA08V
Internal Part NumberEIS-A-TB500-HA08V
Number of Levels1
Positions Per Level8
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-HA08V
Related LinksA-TB50, A-TB500-HA08V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-HA08V Details Description
Related parts for A-TB500-HA08V
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
POT 500 OHM 25W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 320MA 1.86 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT RA datasheet.pdf