Panduit TTC24YS-2.5
TTC24YS-2.5 picture photo
Mfg. Part Number
TTC24YS-2.5
Brief Description
LABEL TT POLY SILV 3.00 X 1.00"
Datasheet Download
TTC24YS-2.5.pdf
Availability of TTC24YS-2.5
QUANTITY
TTC24YS-2.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TTC24YS-2.5
Internal Part NumberEIS-TTC24YS-2.5
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesPAN-CODE™
Packaging2500 per Roll
TypeLabel
Label TypeComponent
Label Size3" x 1" (76.2mm x 25.4mm)
MaterialPolyester
ColorSilver
For Use With/Related ProductsPanduit Thermal Transfer Printer - PTR2E
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TTC24YS-2.5
Related LinksTTC24, TTC24YS-2.5 Datasheet, Panduit Distributor
TTC24YS-2.5 Details Description
Related parts for TTC24YS-2.5
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 16DIP datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 1GB datasheet.pdf
RES 330K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 12K OHM 10SIP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
PNL MNT GREEN 20MA W/WIRE 12" datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 300MA 1.25 OHM datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 0.4A SYNC 10MLF datasheet.pdf
CTV 6C 6#8(TWINAX) SKT RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf