Panduit TTC49K-10
TTC49K-10 picture photo
Mfg. Part Number
TTC49K-10
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL TT POLYMIDE 1.0 X .25"
Datasheet Download
TTC49K-10.pdf
Availability of TTC49K-10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TTC49K-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TTC49K-10
Internal Part NumberEIS-TTC49K-10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesPAN-CODE™
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeComponent
Label Size1.00" x 0.25" (25.4mm x 6.4mm)
MaterialPolyimide
Color-
For Use With/Related ProductsPanduit Thermal Transfer Printer - PTR2E
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TTC49K-10
Related LinksTTC4, TTC49K-10 Datasheet, Panduit Distributor
TTC49K-10 Details Description
Related parts for TTC49K-10
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
DL3 DLM3 METAL BACKSHELL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN R/A BKWAY HDR TIN 16POS datasheet.pdf
RES 6.29K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 36POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf