Amphenol Aerospace Operations TV01RW-11-35P-USSB1
TV01RW-11-35P-USSB1 picture photo
Mfg. Part Number
TV01RW-11-35P-USSB1
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 13C 13#22D PIN RECP
Datasheet Download
TV01RW-11-35P-USSB1.pdf
Availability of TV01RW-11-35P-USSB1
QUANTITY
TV01RW-11-35P-USSB1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TV01RW-11-35P-USSB1
Internal Part NumberEIS-TV01RW-11-35P-USSB1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV01RW-11-35P-USSB1
Related LinksTV01RW-11, TV01RW-11-35P-USSB1 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV01RW-11-35P-USSB1 Details Description
Related parts for TV01RW-11-35P-USSB1
LED SS QUAD GREEN DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 340MA 1.96 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
BUZZER MAGN 24VDC 400HZ PCB datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 81V 1.85A datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
ID MARKER STRIP 1-10 FOR DRSCN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf