Comchip Technology TV02W150B-G
TV02W150B-G picture photo
Mfg. Part Number
TV02W150B-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD123
Datasheet Download
TV02W150B-G.pdf
Availability of TV02W150B-G
QUANTITY
TV02W150B-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W150B-G
Internal Part NumberEIS-TV02W150B-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.2A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W150B-G
Related LinksTV02W, TV02W150B-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W150B-G Details Description
Related parts for TV02W150B-G
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRI-STATE 8DIP GW datasheet.pdf
MMIC AMP 2.4GHZ SOT 363 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
HDM EMPO110F180F K datasheet.pdf
GREEN LED 12 VAC/VDC datasheet.pdf