Comchip Technology TV02W190B-G
TV02W190B-G picture photo
Mfg. Part Number
TV02W190B-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 19VWM 30.6VC SOD123
Datasheet Download
TV02W190B-G.pdf
Availability of TV02W190B-G
QUANTITY
TV02W190B-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W190B-G
Internal Part NumberEIS-TV02W190B-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)19V
Voltage - Breakdown (Min)21.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.54A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W190B-G
Related LinksTV02W, TV02W190B-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W190B-G Details Description
Related parts for TV02W190B-G
TVS DIODE 33VWM 57.54VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RING UNINS 18-22AWG #8 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 350MHZ 24QFN datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 20 AU 13POS datasheet.pdf
RING/HI-TEMP/VERSAKRIMP datasheet.pdf
OSC XO 70.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 32POS 1.27MM datasheet.pdf