Comchip Technology TV02W360-HF
TV02W360-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV02W360-HF
Brief Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SOD123
Datasheet Download
TV02W360-HF.pdf
Availability of TV02W360-HF
QUANTITY
TV02W360-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W360-HF
Internal Part NumberEIS-TV02W360-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 HF Series Material Declaration
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
Voltage - Breakdown (Min)40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.44A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W360-HF
Related LinksTV02W, TV02W360-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W360-HF Details Description
Related parts for TV02W360-HF
SIDAC 104-118V 1A DO214 datasheet.pdf
CONN DIN SHROUD 48/96POS GRAY datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
METAL P-CLAMP datasheet.pdf
CONN PLUG HSG FMALE 10POS RA datasheet.pdf