Comchip Technology TV02W600B-G
TV02W600B-G picture photo
Mfg. Part Number
TV02W600B-G
Brief Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SOD123
Datasheet Download
TV02W600B-G.pdf
Availability of TV02W600B-G
QUANTITY
TV02W600B-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV02W600B-G
Internal Part NumberEIS-TV02W600B-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS DeclarationSOD-123 Series Material Declaration
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)60V
Voltage - Breakdown (Min)66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.07A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV02W600B-G
Related LinksTV02W, TV02W600B-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV02W600B-G Details Description
Related parts for TV02W600B-G
CONN RECEPT IDC 14POS 2MM AU datasheet.pdf
RESONATOR CER 6.00MHZ W/CAP SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M8 CONN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf