FFF TV04115000J0G
TV04115000J0G picture photo
Mfg. Part Number
TV04115000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
350 TB RIS CLA 55D SOL
Datasheet Download
TV04115000J0G.pdf
Availability of TV04115000J0G
QUANTITY
TV04115000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04115000J0G
Internal Part NumberEIS-TV04115000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package850
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesTV
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating Orientation55° (125°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
Screw ThreadM2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04115000J0G
Related LinksTV0411, TV04115000J0G Datasheet, FFF Distributor
TV04115000J0G Details Description
Related parts for TV04115000J0G
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
60628 12 6062812 datasheet.pdf
MESH PANEL datasheet.pdf
9POS M FILTER SC 1300PF datasheet.pdf
IC MOD REG CVCC 36V 5A 81BGA datasheet.pdf