Comchip Technology TV04A200J-G
TV04A200J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV04A200J-G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA
Datasheet Download
TV04A200J-G.pdf
Availability of TV04A200J-G
QUANTITY
TV04A200J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A200J-G
Internal Part NumberEIS-TV04A200J-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.35A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A200J-G
Related LinksTV04A, TV04A200J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A200J-G Details Description
Related parts for TV04A200J-G
FIXED IND 470NH 2.2A 53.7 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A 3-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
BOARD EVAL W/FMC CONN FPGA DEV datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPST 5A datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 5% 310VAC datasheet.pdf