Comchip Technology TV04A351J-G
TV04A351J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV04A351J-G
Brief Description
TVS DIODE 350VWM 567VC SMA
Datasheet Download
TV04A351J-G.pdf
Availability of TV04A351J-G
QUANTITY
TV04A351J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A351J-G
Internal Part NumberEIS-TV04A351J-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)350V
Voltage - Breakdown (Min)391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)710mA
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A351J-G
Related LinksTV04A, TV04A351J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A351J-G Details Description
Related parts for TV04A351J-G
IC VOLTAGE MON TRIPLE OV 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
8352D10 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 14SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
RES 222 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/.094 CLIP TIN FM datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf