Comchip Technology TV04A351JB-HF
TV04A351JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV04A351JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 350VWM 567VC SMA
Datasheet Download
TV04A351JB-HF.pdf
Availability of TV04A351JB-HF
QUANTITY
TV04A351JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A351JB-HF
Internal Part NumberEIS-TV04A351JB-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)350V
Voltage - Breakdown (Min)391V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp567V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)710mA
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A351JB-HF
Related LinksTV04A3, TV04A351JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A351JB-HF Details Description
Related parts for TV04A351JB-HF
SWITCH PUSH SPST-NO 0.01A 35V datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
LABEL S LAM LS6 1 X 1" 250/ROLL datasheet.pdf
HEADER OPEN SLDRCUP .300 6POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 6.3"L X 3.15"W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-SUB FILTER 9POS IP67 datasheet.pdf