Comchip Technology TV04A401J-HF
TV04A401J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV04A401J-HF
Brief Description
TVS DIODE 400VWM 648VC SMA
Datasheet Download
TV04A401J-HF.pdf
Availability of TV04A401J-HF
QUANTITY
TV04A401J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV04A401J-HF
Internal Part NumberEIS-TV04A401J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)400V
Voltage - Breakdown (Min)447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)620mA
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV04A401J-HF
Related LinksTV04A4, TV04A401J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV04A401J-HF Details Description
Related parts for TV04A401J-HF
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES MO 1W 330 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC 12BIT DATA ACQ SYS 28-SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DEPRESSOR SHEAR datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS SMT 1.5MM TIN datasheet.pdf
680UF 50V 16X20MM 105C 7000H datasheet.pdf