Comchip Technology TV06B111J-HF
TV06B111J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B111J-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
Datasheet Download
TV06B111J-HF.pdf
Availability of TV06B111J-HF
QUANTITY
TV06B111J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B111J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B111J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.39A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB (DO-214AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B111J-HF
Related LinksTV06B1, TV06B111J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B111J-HF Details Description
Related parts for TV06B111J-HF
SWITCH DIP FLUSH TAPE SEAL 9POS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 87.6 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
TIP CONICAL 1/32" 800F datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
Dual-Channel Isolators with Integrated DC/DC Converter, 50 mW IC datasheet.pdf