Comchip Technology TV06B151J-HF
TV06B151J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B151J-HF
Brief Description
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB
Datasheet Download
TV06B151J-HF.pdf
Availability of TV06B151J-HF
QUANTITY
TV06B151J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B151J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B151J-HF
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
Voltage - Breakdown (Min)167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.47A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B151J-HF
Related LinksTV06B1, TV06B151J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B151J-HF Details Description
Related parts for TV06B151J-HF
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE 5COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 325MA 920 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
F CBL CRMPD CONTACT datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.00051UF RADIAL datasheet.pdf