Comchip Technology TV06B191J-HF
TV06B191J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B191J-HF
Brief Description
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMB
Datasheet Download
TV06B191J-HF.pdf
Availability of TV06B191J-HF
QUANTITY
TV06B191J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B191J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B191J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)190V
Voltage - Breakdown (Min)211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.95A
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B191J-HF
Related LinksTV06B1, TV06B191J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B191J-HF Details Description
Related parts for TV06B191J-HF
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
DOOR PLEXI 48.8X18.8X0.53" BLACK datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 105MSPS 32-TQFP datasheet.pdf
IC RS485 DVR/RCVR FUL-DUP 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 600V 400A CHAS datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STNDRD TIE 4"L 18LB BROWN/YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 WW 100POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf