Comchip Technology TV06B191J-HF
TV06B191J-HF picture photo
Mfg. Part Number
TV06B191J-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 190VWM 307.8VC SMB
Datasheet Download
TV06B191J-HF.pdf
Availability of TV06B191J-HF
QUANTITY
TV06B191J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B191J-HF
Internal Part NumberEIS-TV06B191J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD and ESD Suppressors
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)190V
Voltage - Breakdown (Min)211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp307.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.95A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB (DO-214AA)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B191J-HF
Related LinksTV06B1, TV06B191J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B191J-HF Details Description
Related parts for TV06B191J-HF
XFRMR FOR QS6611 CHIP SET 16SOP datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 150MA 3.6 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER 560UH 8:3 SMD datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf