Comchip Technology TV06B441J-G
TV06B441J-G picture photo
Mfg. Part Number
TV06B441J-G
Brief Description
TVS DIODE 440VWM 713VC SMB
Datasheet Download
TV06B441J-G.pdf
Availability of TV06B441J-G
QUANTITY
TV06B441J-G Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06B441J-G
Internal Part NumberEIS-TV06B441J-G
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)440V
Voltage - Breakdown (Min)492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)840mA
Power - Peak Pulse600W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06B441J-G
Related LinksTV06B, TV06B441J-G Datasheet, Comchip Technology Distributor
TV06B441J-G Details Description
Related parts for TV06B441J-G
CABLE CAT5 SFTP PATCH YELLOW 2M datasheet.pdf
DIODE GP 150V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220FL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 5 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
SSD 2.5" SATA 128GB PE SLC COM datasheet.pdf