Amphenol Aerospace Operations TV06DT-15-97HB-LC
TV06DT-15-97HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-15-97HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DT-15-97HB-LC.pdf
Availability of TV06DT-15-97HB-LC
QUANTITY
TV06DT-15-97HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-15-97HB-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DT-15-97HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-15-97HB-LC
Related LinksTV06DT-1, TV06DT-15-97HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-15-97HB-LC Details Description
Related parts for TV06DT-15-97HB-LC
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 100W datasheet.pdf
CAP CER 300PF 200V 1111 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 104A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
DSUB CUNI CONTACT M (-) YELLOW T datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf