Amphenol Aerospace Operations TV06DT-19-18AD
TV06DT-19-18AD picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-19-18AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C MIXED(TWIN) PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DT-19-18AD.pdf
Availability of TV06DT-19-18AD
QUANTITY
TV06DT-19-18AD Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-19-18AD
Internal Part NumberEIS-TV06DT-19-18AD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-19-18AD
Related LinksTV06DT-, TV06DT-19-18AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-19-18AD Details Description
Related parts for TV06DT-19-18AD
CONN PLUG 2POS 94V-2 UNI-MATE datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED SS 12V QUAD RED DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 8A 5V datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF NPN 20V SOT323 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf