Amphenol Aerospace Operations TV06DT-25-19JN-LC
TV06DT-25-19JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DT-25-19JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 19C 19#12 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DT-25-19JN-LC.pdf
Availability of TV06DT-25-19JN-LC
QUANTITY
TV06DT-25-19JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DT-25-19JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DT-25-19JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DT-25-19JN-LC
Related LinksTV06DT-2, TV06DT-25-19JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DT-25-19JN-LC Details Description
Related parts for TV06DT-25-19JN-LC
CAP FILM 0.027UF 5% 50VDC 1210 datasheet.pdf
CONV 48V IN +-12V OUT DC-DC SMT datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SC70-3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf