Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-11-5JN-LC
TV06DZ-11-5JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-11-5JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-11-5JN-LC.pdf
Availability of TV06DZ-11-5JN-LC
QUANTITY
TV06DZ-11-5JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-11-5JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-11-5JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-11-5JN-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-11-5JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-11-5JN-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-11-5JN-LC
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SW SNPACT MIN GLD SPDT SLD LUG datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 119BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME HT GRN 1 datasheet.pdf