Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-13-98JC
TV06DZ-13-98JC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-13-98JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-13-98JC.pdf
Availability of TV06DZ-13-98JC
QUANTITY
TV06DZ-13-98JC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-13-98JC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-13-98JC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-13-98JC
Related LinksTV06DZ-, TV06DZ-13-98JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-13-98JC Details Description
Related parts for TV06DZ-13-98JC
JUMPER-H1504TR/A3048G/X 8" datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CABLE ASSY 50POS MDR-MDR PLUG 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 990V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 63V SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 1.25MM SMD GOLD datasheet.pdf