Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-35JA-LC
TV06DZ-15-35JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-35JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 37C 37#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-35JA-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-35JA-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-35JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-35JA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-35JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-35JA-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-35JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-35JA-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-35JA-LC
IC DSP 24BIT AUD 120MHZ 144-LQFP datasheet.pdf
CT MT REC ASSY 15P BLUE datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN STR RCPT SET SCRW SKT RED datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC REG ADJ 2.8A 16TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf
680UF 100V 22X30MM 85C 12000H datasheet.pdf