Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-15-97SA-LC
TV06DZ-15-97SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-15-97SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-15-97SA-LC.pdf
Availability of TV06DZ-15-97SA-LC
QUANTITY
TV06DZ-15-97SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-15-97SA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-15-97SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-15-97SA-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-15-97SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-15-97SA-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-15-97SA-LC
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
REFLECTOR FOR E3T SERIES datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 700LM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 5W T18 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 503MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf