Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-19-32JN-LC
TV06DZ-19-32JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-19-32JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 32C 32#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-19-32JN-LC.pdf
Availability of TV06DZ-19-32JN-LC
QUANTITY
TV06DZ-19-32JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-19-32JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-19-32JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-19-32JN-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-19-32JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-19-32JN-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-19-32JN-LC
IC OPAMP VFB 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 5.49KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CONN HDR 32POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf