Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-19-35PB-LC
TV06DZ-19-35PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-19-35PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 66C 66#22D PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-19-35PB-LC.pdf
Availability of TV06DZ-19-35PB-LC
QUANTITY
TV06DZ-19-35PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-19-35PB-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-19-35PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-19-35PB-LC
Related LinksTV06DZ-1, TV06DZ-19-35PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-19-35PB-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-19-35PB-LC
IC MPU/RESET CIRC 1.90V SC70-4 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 2.5NS 20-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 16POS 15AU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf