Amphenol Aerospace Operations TV06DZ-25-11PE-LC
TV06DZ-25-11PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06DZ-25-11PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06DZ-25-11PE-LC.pdf
Availability of TV06DZ-25-11PE-LC
QUANTITY
TV06DZ-25-11PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06DZ-25-11PE-LC
Internal Part NumberEIS-TV06DZ-25-11PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06DZ-25-11PE-LC
Related LinksTV06DZ-2, TV06DZ-25-11PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06DZ-25-11PE-LC Details Description
Related parts for TV06DZ-25-11PE-LC
RES 2.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 30.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
COPPER LUG 1/4" HOLE 1 AWG datasheet.pdf
CONN HDR 2MM GOLD 3POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 706MA 400 MOHM datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf