Amphenol Aerospace Operations TV06QDT-19-18PB-LC
TV06QDT-19-18PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06QDT-19-18PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) PIN RE
Datasheet Download
TV06QDT-19-18PB-LC.pdf
Availability of TV06QDT-19-18PB-LC
QUANTITY
TV06QDT-19-18PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06QDT-19-18PB-LC
Internal Part NumberEIS-TV06QDT-19-18PB-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06QDT-19-18PB-LC
Related LinksTV06QDT-1, TV06QDT-19-18PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06QDT-19-18PB-LC Details Description
Related parts for TV06QDT-19-18PB-LC
RES 350 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 32K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
STAR RING (STEEL) ON TAPE datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 1.1KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
18MM SINGLE ECAM CABLE ENTRY datasheet.pdf