Amphenol Aerospace Operations TV06RQS-19-18PA-LC
TV06RQS-19-18PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RQS-19-18PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) PIN RE
Datasheet Download
TV06RQS-19-18PA-LC.pdf
Availability of TV06RQS-19-18PA-LC
QUANTITY
TV06RQS-19-18PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RQS-19-18PA-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RQS-19-18PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RQS-19-18PA-LC
Related LinksTV06RQS-1, TV06RQS-19-18PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RQS-19-18PA-LC Details Description
Related parts for TV06RQS-19-18PA-LC
RES SMD 1.8M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1960MHZ 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 4.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SLAVE CONN CABLE PHOTOELECT 2M datasheet.pdf
CAP CER 10PF 3KV U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf