Amphenol Aerospace Operations TV06RW-11-35BD
TV06RW-11-35BD picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-11-35BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 13C 13#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RW-11-35BD.pdf
Availability of TV06RW-11-35BD
QUANTITY
TV06RW-11-35BD Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-11-35BD
Internal Part NumberEIS-TV06RW-11-35BD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-11-35BD
Related LinksTV06RW-, TV06RW-11-35BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-11-35BD Details Description
Related parts for TV06RW-11-35BD
IC REG BUCK 5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.55A SYNC 6DFN datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 750PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf