Vishay/Vitramon VJ0805D181KXCAJ
VJ0805D181KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D181KXCAJ
Brief Description
CAP CER 180PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D181KXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D181KXCAJ
QUANTITY
VJ0805D181KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D181KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D181KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D181KXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D181KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D181KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D181KXCAJ
FIXED IND 18UH 2.4A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
THRU-BEAM ULTRASONIC 1M datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 1POS .110 NATURAL datasheet.pdf
KIT LPCXPRESSO VALUE PACK datasheet.pdf
RES 626 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf