Amphenol Aerospace Operations TV06RW-21-11PD
TV06RW-21-11PD picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-21-11PD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 11C 11#12 PIN PLUG
Datasheet Download
TV06RW-21-11PD.pdf
Availability of TV06RW-21-11PD
QUANTITY
TV06RW-21-11PD Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-21-11PD
Internal Part NumberEIS-TV06RW-21-11PD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-21-11PD
Related LinksTV06RW-, TV06RW-21-11PD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-21-11PD Details Description
Related parts for TV06RW-21-11PD
RECEPT WRAPOST .072"DIA .510" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 190MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT RPIN VRA 7POS datasheet.pdf
RES 0.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15.77K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf