Amphenol Aerospace Operations TV06RW-21-16JN-LC
TV06RW-21-16JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-21-16JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RW-21-16JN-LC.pdf
Availability of TV06RW-21-16JN-LC
QUANTITY
TV06RW-21-16JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-21-16JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-21-16JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-21-16JN-LC
Related LinksTV06RW-2, TV06RW-21-16JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-21-16JN-LC Details Description
Related parts for TV06RW-21-16JN-LC
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO263AB datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 1A (Flash) Camera Flash 14-WSON (4x4) datasheet.pdf
PB LWL/POF datasheet.pdf
Connector Socket 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 800MHZ 16QFN datasheet.pdf
RES 221K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 510 OHM 5% 200W datasheet.pdf