Amphenol Aerospace Operations TV06RW-21-16SD-LC
TV06RW-21-16SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-21-16SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RW-21-16SD-LC.pdf
Availability of TV06RW-21-16SD-LC
QUANTITY
TV06RW-21-16SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-21-16SD-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-21-16SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-21-16SD-LC
Related LinksTV06RW-2, TV06RW-21-16SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-21-16SD-LC Details Description
Related parts for TV06RW-21-16SD-LC
FIXED IND 390UH 70MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .219" .093"L datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.8VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RESONATOR CER 4.00MHZ SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 953 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf