Amphenol Aerospace Operations TV06RW-25-35SB-LC
TV06RW-25-35SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-25-35SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 128C 128#22D SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RW-25-35SB-LC.pdf
Availability of TV06RW-25-35SB-LC
QUANTITY
TV06RW-25-35SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-25-35SB-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-25-35SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-25-35SB-LC
Related LinksTV06RW-2, TV06RW-25-35SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-25-35SB-LC Details Description
Related parts for TV06RW-25-35SB-LC
DIP HEADER COVER 40 PIN .270 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf
IC SW DUAL ANLGCMOS SPST SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 5K OHM 25W 1% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
BRIDGE RECT 13A 200V datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf