Amphenol Aerospace Operations TV06RW-25-61S-LC
TV06RW-25-61S-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV06RW-25-61S-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT PLUG
Datasheet Download
TV06RW-25-61S-LC.pdf
Availability of TV06RW-25-61S-LC
QUANTITY
TV06RW-25-61S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV06RW-25-61S-LC
Internal Part NumberEIS-TV06RW-25-61S-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV06RW-25-61S-LC
Related LinksTV06RW-2, TV06RW-25-61S-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV06RW-25-61S-LC Details Description
Related parts for TV06RW-25-61S-LC
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 20-QSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf