Amphenol Aerospace Operations TV07DT-15-15JE-LC
TV07DT-15-15JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-15-15JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 15C 14#20 1#16 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-15-15JE-LC.pdf
Availability of TV07DT-15-15JE-LC
QUANTITY
TV07DT-15-15JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-15-15JE-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-15-15JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-15-15JE-LC
Related LinksTV07DT-1, TV07DT-15-15JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-15-15JE-LC Details Description
Related parts for TV07DT-15-15JE-LC
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 40W 28V NI-780 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.4K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 10POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.9-5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf