Amphenol Aerospace Operations TV07DT-19-28HA-LC
TV07DT-19-28HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-19-28HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-19-28HA-LC.pdf
Availability of TV07DT-19-28HA-LC
QUANTITY
TV07DT-19-28HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-19-28HA-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-19-28HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-19-28HA-LC
Related LinksTV07DT-1, TV07DT-19-28HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-19-28HA-LC Details Description
Related parts for TV07DT-19-28HA-LC
RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RC NETWORK 22 OHM/470PF 5% SMD datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MUX 2BIT 8:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 85POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
GRIP DOUBLE U EYE SST datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
Wideband, 43dB Isolation 1GHz, CMOS 1.65 V to 2.75V, 2:1 Mux/SPDT Switches IC datasheet.pdf