Amphenol Aerospace Operations TV07DT-21-16HA-LC
TV07DT-21-16HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-21-16HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-21-16HA-LC.pdf
Availability of TV07DT-21-16HA-LC
QUANTITY
TV07DT-21-16HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-21-16HA-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-21-16HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-21-16HA-LC
Related LinksTV07DT-2, TV07DT-21-16HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-21-16HA-LC Details Description
Related parts for TV07DT-21-16HA-LC
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 2.6248MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RING UNINS 10-12AWG #M5 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CABLE TWINAXIAL RG22B 18AWG 100' datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 530MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf