Amphenol Aerospace Operations TV07DT-25-61JN-LC
TV07DT-25-61JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
TV07DT-25-61JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 61C 61#20 SKT J/N RECP
Datasheet Download
TV07DT-25-61JN-LC.pdf
Availability of TV07DT-25-61JN-LC
QUANTITY
TV07DT-25-61JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DT-25-61JN-LC
Internal Part NumberEIS-TV07DT-25-61JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DT-25-61JN-LC
Related LinksTV07DT-2, TV07DT-25-61JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DT-25-61JN-LC Details Description
Related parts for TV07DT-25-61JN-LC
RES SMD 43K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC datasheet.pdf
TFLEX 630 9" X 9" datasheet.pdf
CAP CER 120PF 5KV R16 DISK datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 5.12"LX3.15"W datasheet.pdf