Amphenol Aerospace Operations TV07DZ-15-18PA
TV07DZ-15-18PA picture photo
Mfg. Part Number
TV07DZ-15-18PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN J/N RECP
Datasheet Download
TV07DZ-15-18PA.pdf
Availability of TV07DZ-15-18PA
QUANTITY
TV07DZ-15-18PA Order Process
Ship out your order
Specifications of TV07DZ-15-18PA
Internal Part NumberEIS-TV07DZ-15-18PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TV07DZ-15-18PA
Related LinksTV07DZ-, TV07DZ-15-18PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
TV07DZ-15-18PA Details Description
Related parts for TV07DZ-15-18PA
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1.5W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LIGHT DETECTOR OPIC 555NM SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 200A TO244 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
Connector Header 68 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/ 9-V-3 81 P26 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf